«

»

apr 05 2020

Gudstjänst 5 april

Idag sänder vi vår gudstjänst via hemsidan. Du kan se den här nedan. Vi hoppas att du känner dig delaktig.

Du kan även lyssna på gudstjänsten här.

Medverkande:
Predikan pastor Rickard Ellbrant
Piano Maria Greneskog
Sång Jessica Emgård & Anna Martinsson

Det är viktigt att poängtera att vi inte ställer in att vara kyrka – vi ställer om. Vi gör vårt yttersta för att fortsatt kunna möta församlingens och samhällets behov och utöva vår roll i vår omgivning. Men vi gör det ansvarsfullt och med respekt för svenska myndigheter och deras arbete med att bekämpa smittspridningen av coronaviruset. Besluten som fattats är svåra om dock tillfälliga och kan komma att omvärderas om situationen förändras.

Länk för barnen: https://hillsong.com/sv/sweden/kids-online/
eller

Du kan prenumerera på vår Youtubekanal här.