«

»

mar 07 2019

Fredax

Varmt välkommen till Fredax! Fredax är en samling för dig som är född mellan 2008-2013 (6-11 år). Men ni föräldrar är även varmt välkomna. Fredax är mellan 17.00- 19.00!
Fredax börjar med mat, äta bör vi alla göra kring 17.00 , det blir en god festmåltid så kom gärna hungrig. Har du behov av speciell kost, även om det inte ska vara fläskkött, så meddela det till mig (rickard@rydaholmsfrikyrka.se )
Efter maten har vi en storsamling med en samlande lek och presentation. Sedan går vi ut i olika grupper som alla väljer på plats. Vi har fantastiska ledare i varje grupp, så alla blir sedda och uppmuntrade. Grupperna vi har är Sport/Äventyr, Drama, Bak och Pyssel. 
Vi har tre Fredax per termin vårterminen är 22/3, 12/4 och den 24/5. 
Skulle du vilja vara med på något sätt, så meddela gärna mig Rickard Ellbrant. Varmt välkomna !