«

»

mar 29 2020

Gudstjänst 29 mars

Idag sänder vi vår gudstjänst via hemsidan. Du kan se den här nedan.

Det är viktigt att poängtera att vi inte ställer in att vara kyrka – vi ställer om. Vi gör vårt yttersta för att fortsatt kunna möta församlingens och samhällets behov och utöva vår roll i vår omgivning. Men vi gör det ansvarsfullt och med respekt för svenska myndigheter och deras arbete med att bekämpa smittspridningen av coronaviruset. Besluten som fattats är svåra om dock tillfälliga och kan komma att omvärderas om situationen förändras.

Länk för barnen: https://hillsong.com/sv/sweden/kids-online/

Med anledning av det senaste beslutet från regeringen att tillfälligt förbjuda sammankomster över 50 personer vidtar vi nu större åtgärder i vår planerade verksamhet.

Du kan prenumerera på vår Youtubekanal här.

Medverkande:
Predikan pastor Rickard Ellbrant
Piano Maggan Henriksson
Gitarr Lena & Fredrik Greneskog
Sång Jonas Hjertberg & Carina Sandolf
Ljud Johnas Martinsson
Kamera Leif Bäckrud