«

»

sep 20 2021

Pingst Ledare 13 November

ETT DATUM – MÅNGA PLATSER

Bor du i närheten av Rydaholm så är du välkommen till Rydaholms Frikyrka.

Vi hade hoppats att kunna mötas i tre stora dagar till gemensam lovprisning, undervisning och uppmuntran, men då restriktionerna dröjde sig kvar en bit inpå hösten kunde vi inte förbereda för stora arrangemang. Istället har vi nu byggt om årets Pingst Ledare till en digital och lokal-regional dag då vi ändå får träffas från olika församlingar men i mindre samlingar! Varmt välkommen med på en dag då du får utrustas, utmanas, söka Gud tillsammans med andra och inspireras av varandra. 

Dagen kommer att spenderas på en mängd olika platser i olika församlingar. I anmälan ser du värdförsamlingarna och väljer själv vilken som passar bäst utifrån där du bor. Bor du i närheten av Rydaholm så är du välkommen till Rydaholms Frikyrka.

Anmälan öppnar: 10 september
Pris: 250 SEK (100 SEK för de under 25 år)

Länk till Pingst Ledare
Länk till dagens seminarier